SIDPOP - Döntéstámogató eszköz a tartósan megmaradó szerves szennyezőanyagok kezelése területén. Esettanulmány: Maros Vízrajzi Medence

Kerekasztal-beszélgetés a projektről

2016. március 30-án a nagyszebeni Lucian Blaga Egyetemen (Akadémiai Újraegyesülési Központ, str. Banatului nr. 7), a SIDPOP - Segédeszköz a tartósan megmaradó szerves szennyező anyagok menedzsmentjének terén hozott döntések céljából. Esettanulmány: Maros vízgyűjtő medence, a RO04 Program - Veszélyes anyagok mennyiségének csökkenése a 2009-2014 EGT Finanszírozási Mechanizmus keretén belül megrendezésre kerül a projekt előrehaladásáról szóló kerekasztal-beszélgetés.

Az esemény első részében, a projekt bemutatását követően ismertetésre kerülnek a környezeti és emberi egészségre káros szerves szennyező anyagok csoportjai, valamint a Maros vízgyűjtő medencéjében beazonosításra kerülnek azok a helyek is, ahol ezek az ilyen, esetleges szennyezés lehetősége fennáll. Reprezentatív eredmények kerülnek bemutatásra és további érdekes tényekről is beszélni fogunk.

A találkozó második része a módszertan és funkcionalitás jegyében zajlik: bemutatásra kerül a projekt keretén belül használt, POP szennyezőanyagok mérésére vonatkozó kutatási infrastruktúra, alkalmazott modellek, valamint megvizsgáljuk a Maros vízgyűjtő medencéjének POP szennyezéséről szóló eloszlási és koncentrációs adatbázist is.

A kerekasztal-beszélgetésen részt vesznek a következő intézmények illetékes képviselői: Maros Vízgyűjtő Felügyelősége, Fehér megyei Vízgazdálkodási Szolgálat, Vajdahunyadi, Kolozsvári és Nagyszebeni Környezetvédelmi Hatóságok, Halászati és Vízügyi Országos Hatóság, Ecotour Sibiu nemkormányzati szerv.

Letöltés

Finanszírozók